Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

3 maja 2022

Szukasz aktualnej oferty lokalu na chrzciny? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą istotną rodzinną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, dlatego też starają się, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą grupę krewnych i przyjaciół. Niżej otrzymasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – możesz wybrać oczekiwany prezent dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po narodzinach pociechy, czasem nawet w tym samym dniu, z przyczyny ogromnej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest przekształcił się w istotny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, stąd też jest urządzany z reguły 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to skrupulatne przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór rodziców chrzestnych, jak również kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Umawiając z parafią termin obrzędu powinno się uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się też dać sygnał, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście głównie stawiają na zabawki, lecz rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne podarki, jak chociażby fotelik samochodowy, kołderka dla dziecka albo ubranka.

Lokal na chrzciny albo przyjęcie w domu – na co postawić?

Jeszcze dwadzieścia lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w domu rodziny dziecka, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli zapraszani na odświętny poczęstunek. Współcześnie obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Analizując propozycje lokali, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią ślicznie przystrojone wnętrza, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru imprezy oraz która zapewni biegłą obsługę gości. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na okres letni, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą wybiegać się na dworze, a fotograf czy rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest dodatkowo taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, podobnie jak powrót biesiadników do wynajętego noclegu lub domu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]