Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

1 kwietnia 2024

Uszczelnianie okien Warszawa - zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o tej usłudze.

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jednak oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i dlaczego jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien odpowiednimi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz oraz na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jakkolwiek też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także wykonać zawsze w nowym domu bądź mieszkaniu (po wybudowaniu czy też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]