Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

31 lipca 2019

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien. Skieruj się w to miejsce

Na samopoczucie lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]