Samolotem czy busem do Belgii – jaki transport wybrać?

16 kwietnia 2019

Belgia od kilkunastu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Wyruszają oni tam zarówno w celach zarobkowych, jak i czysto turystycznych. Miasta takie jak Bruksela, Gandawa, Antwerpia czy Brugia kuszą do ich zwiedzenia i dla wielu z nas stają się destynacją urlopowych podróży. Polskie i belgijskie miasta są ze sobą całkiem dobrze skomunikowane. Turyści mogą przebierać wśród wielu środków transportu. Który z nich jest najdogodniejszy – samoloty, autokary czy busy do Belgii?

Czym dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których najważniejszy jest jak bardzo krótki czas podróży, naturalnym wyborem będzie samolot. Połączenie bez przesiadek do Brukseli mają w swoim rozkładzie dwa polskie lotniska – Modlin oraz Okęcie. Wybierając jednak to rozwiązanie, musimy niestety przygotować się na koszty rzędu nawet tysiąca złotych, a także na konieczność zorganizowania transferu z Brukseli do punktu docelowego. Niewiele więcej kierunków podróży obsługują linie autokarowe, aczkolwiek i w ich przypadku nie możemy liczyć na to, iż zawsze dowiozą nas do mniejszych miasteczek.

Busy do Belgii w opcji door-to-door

Jak poradzić sobie z tymi problemami? Organizując podróż, warto wybrać na busy do Belgii. Firmy transportowe oferują tranzyty z opcją door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze podróżnego z dowolnego miejsca pokrywającego się z trasą busa (lub w jej pobliżu), a już w Belgii odwiezie go bezpośrednio pod wskazaną lokalizację (na przykład do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są zwykle bardzo dobrze wyposażone, zapewniając pasażerom całkowitą wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają między innymi dostęp do internetu, komfortowe siedzenia oraz klimatyzację.