Regały jezdne – rozwiązania dla magazynów

16 lutego 2019

Wiele magazynów ma zbyt mały metraż do tego, by pomieściły się w nich wszystkie składowane przez firmę produkty. Kwestia ta jest szczególnie uciążliwa w mroźniach oraz chłodniach, które trudno jest rozbudować, a każdy dodatkowy metr sześcienny wiąże się ze zwiększeniem kosztów ich eksploatacji. W zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne będą regały mobilne. Na czym polega to rozwiązanie?

Czym są regały przejezdne?

Magazynowe regały przejezdne różnią się od tradycyjnych tym, że montuje się je na specjalnych prowadnicach znajdujących na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich lokalizację. W każdej chwili można również uzyskać dostęp do dowolnej palety znajdującej się na składzie – wystarczy tylko przesunąć sąsiednie regały. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy równoczesnym zachowaniu dotychczasowych kosztów.

Kiedy wdrażać regały mobilne?

Jak już wspomnieliśmy, regały mobilne są polecane szczególnie do mroźni oraz chłodni. Są także znakomitym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z przeróżnych powodów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały przejezdne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. Dzięki temu ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się idealnym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze spożytkowanie ich powierzchni, a także racjonalizację wydatków wynikających z przechowywania towarów.