Problemy z budową domu? Pomoże architekt

27 listopada 2018

Na joannaklusak.com możesz uzyskać pomoc architekta Kraków

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Należy zatem starannie to zaplanować oraz pamiętać o poradach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze działania, ma z pewnością projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy dokument, ale by zyskać pewność, iż dom będzie taki jak nam chodziło, należy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, że większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, powinniśmy napisać na ten temat kilka zdań.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt zaspokoi konkretne potrzeby, jest zależne szczególnie od rezultatów rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy wiedzieć, czego spodziewamy się po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Należy też zaznajomić się z najważniejszymi ustawami na temat budownictwa – przez to szybciej się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, ponieważ w razie problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Co będzie zadaniem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na jakich oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia ekipy budowlanej i okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość obu projektów określają specjalne przepisy.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]