Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

15 sierpnia 2021

Druk 3D FDM - na tej stronie poznasz korzystną ofertę.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje precyzję kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, jak również możliwość korzystania z materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]