Naprawa lodówek domowych i sklepowych

4 sierpnia 2018

Najczęstsze usterki lodówek to w szczególności za niskie chłodzenie, duży hałas oraz straty ciepła. Co istotne, tego rodzaju awarie niekiedy biorą się po prostu z nieprawidłowego ustawienia – wtedy wystarczy jedynie przestawić urządzenie. Jeśli zaś źródło awarii jest gdzie indziej, konieczna okaże się pomoc fachowcy. Ile za to zapłacimy? W jakich sytuacjach naprawa lodówek okaże się trafionym pomysłem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

Kiedy postawić na naprawę lodówek?

Najbardziej podatnymi na usterki częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich przyczyną jest niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy wszak chować produktów gorących, zaś otwierając ją powinniśmy wiedzieć o tym, by domknąć drzwiczki. Jeżeli chodzi o urządzenia dla sklepów, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt niska wydajność silnika rzutuje także na pracę zamrażalki. Nie zapominajmy, iż w przypadku zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. O wiele lepiej zrobimy zlecając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę uiścimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy mogą okazać się wyższe. Niemniej jednak koszt naprawy najczęstszych awarii jest bardziej opłacalny niż zakup nowej lodówki.