Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

25 lipca 2020

Szukasz najlepszej oferty profesjonalnego coachingu? Świetnie trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl

Pełne wykorzystanie własnego potencjału może być problematycznie. Czasami źródłem kłopotów są kwestie psychologiczne, innym razem zwyczajnie brak nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, takie problemy bywają szalenie dokuczliwe i niejednokrotnie uniemożliwiają rozwój zawodowy bądź osobisty. Co najgorsze, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest nierzadko jest niewykonalne albo przynajmniej niesamowicie trudne. Z tej przyczyny powinno się wspomóc się wiedzą specjalistów. Tym bardziej, że metody stosowane obecnie przez coachów w wielu casusach okazują się niesłychanie skutecznym narzędziem w usunięciu przeszkód stojących na ścieżce do realizacji wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jak wygląda praca z coachem?

Praca z coachem winna zacząć się od obustronnego poznania się. By osiągnąć zakładane efekty, na wstępie ważne jest niewątpliwie ukształtowanie specyficznego typu zrozumienia i obopólnej ufności. W ciągu pierwszych spotkań – które można przeprowadzić za pośrednictwem popularnych komunikatorów czy też przez telefon – coach pozna też umiejętności, priorytety i cechy charakteru swojego klienta, a także uzgodni z nim strategię działania. W toku współpracy zwykle przeprowadza się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych odstępach), które trwają przeważnie 90 minut. Ostatnie spotkanie to z kolei sposobność do ewaluacji działań i sprawdzenia, jak klient upora się z danymi przeszkodami na własną rękę. To, jakie kwestie będą omawiane w ciągu sesji coachingowych jest uzależnione od celów osoby szukającej pomocy – może to być wzrost jego wydajności albo podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Coaching – poszerz swoje kwalifikacje zawodowe lub personalne

Na coaching można zdecydować się w różnorodnych sytuacjach. Jedną z głównych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest chęć pełnego użycia skrytego potencjału w celu rozszerzenia umiejętności zawodowych albo personalnych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, wzmagając stopień satysfakcji lub ucząc, w jaki sposób poskramiać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]