Jakie podmioty zajmują się zakładaniem i utrzymaniem trawników?

8 sierpnia 2018

Równo przystrzyżony trawnik upiększa posesję i wygląda estetycznie. Na szczęście można skorzystać z pomocy firm, które profesjonalnie zajmują się dbaniem o trawniki. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – mietlica górska i Poa pratensis

Usługi związane z pielęgnowaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. zespoły zamków, różne instytucje, zarządy zieleni miejskiej czy gminy, które muszą zatroszczyć się o ogromne powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika stosuje się wiele gatunków roślin, wśród których wyróżnia się kostrzewę trzcinową, życicę trwałą czy Poa pratensis. Dużą popularnością cieszy się też trawa rozkładana, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej posesji. Jaki gatunek trawy okazuje się najlepszy? Wybór powinien zależeć od spodziewanych rezultatów, specyfiki posesji oraz wielkości przestrzeni. Gatunki z rolki znakomicie spisują się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – kiedy stosuje się specjalistyczne linie kroplujące?

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o tereny zielone używają profesjonalnych narzędzi, które pomagają zrealizować wszystkie prace. Zalicza się do nich np. kosiarki samojezdne, ładowarki, rekultywacyjne oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników realizowane są o wiele sprawniej. Bardzo ważne jest także nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy specjalistycznych linii kroplujących. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak śnieg lub urazy mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można zwalczanie mchów, wertykulację czy dosiewanie, trawnik znowu prezentuje się pięknie.