Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

20 czerwca 2022

Szukasz dobrej oferty przyjęcia komunijnego w ogrodzie? Nie czekaj! Zajrzyj tutaj.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to często pierwsza rzeczywiście wielka biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, by ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Zorganizować imprezę w mieszkaniu czy wynająć salę komunijną?

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w domu jest z reguły opcją wówczas, jeśli organizujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do stu gości, stąd też na ogół odbywają się w salach weselnych i restauracjach. Jeśli chcemy zarezerwować najodpowiedniejszą salę, warto zacząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak zostanie ustalona data komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym zalecamy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunię. Niezbędne jest też to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja komunii – nie zapomnij o pamiątkowych zdjęciach

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następującą później zabawę gości. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc oferować prześliczne, schludne pomieszczenia. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre typy upominków, przykładowo zabawkowe pistolety bądź wartościową biżuterię.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]