Hotel dla zwierząt – profesjonalna opieka nad psami

25 października 2018

Podróże dalekobieżnym autobusem lub samolotem, wyjazdy służbowe czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą zostać swojego pupila w domu krewnych lub przyjaciół. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale także w mniejszych miejscowościach.

Profesjonalna opieka nad psem

W hotelu dla zwierząt nasz pupil ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno ucieszy fakt, że nad zwierzakiem całą dobę czuwa opiekunka dla psa, która dba nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma również do dyspozycji własny kojec, co niweluje stres związany z rozłąką z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka nad psami – jak przyszykować czworonoga?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunce dla psa. Czworonóg musi mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest zaszczepiony i odrobaczony. Konieczna jest też ochrona przed kleszczami i pchłami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kocyku lub innym elemencie posłania psa, smyczy oraz zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany.