Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

25 czerwca 2019

Nie każdy śmieć może znaleźć się w normalnym zbiorniku na odpady. Przyczyny tych regulacji są różne – niekiedy śmieci przekraczają akceptowalne wymiary, innym razem jest to niezgodne z wprowadzonymi w naszym kraju aktami prawnymi. Co zrobić z takimi problematycznymi odpadami? Należy przewieźć je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie musi działać jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miastach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy dysponują dużą ilością niezagospodarowanego czasu oraz swoim samochodem. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – kiedy zamówić kontener?

Podczas różnorodnego rodzaju prac generowane są niestandardowe odpady. Przeważnie są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o pokaźne ilości gruzu, ale też opakowań po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest również idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy sprzątać strych – wtedy pomieścimy w nim wszystkie niepotrzebne od wielu lat sprzęty, niemodne meble oraz niedziałające urządzenia. Prace remontowe czy opróżnianie strychów staną się znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez potrzeby męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić kontenerowy wywóz odpadów i sprzątanie strychów oraz piwnic?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale również wywóz różnych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o wybranej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie napełnia odpadami budowlanymi lub zniszczonymi sprzętami. Kontener jest następnie wywożony z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym zostanie legalnie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.