Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

4 stycznia 2020

W gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych, w kuchniach, i zakładach przetwarzających artykuły spożywcze nadzwyczaj ważne jest zachowanie skrajnej czystości. To wymusza nie tylko zastosowania rygorystycznych procedur i korzystania ze środków dezynfekujących, ale też właściwego sprzętu. Meble i narzędzia wykorzystywane w takich miejscach nie mogą wchłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna pozwalać na szybkie i dokładne czyszczenie oraz dezynfekowanie. Zatem w miejscach, gdzie istotna jest sterylność, najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej – blaty, regały, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w fabrykach przetwórstwa spożywczego, piekarnictwie oraz gastronomii. W zapleczach kuchennych restauracji bądź bufetów stosuje się między innymi stoły, blaty i regały do przechowywania produktów. Poza tym należy napomknąć o zmywakach i okapach, jak również wszelkiego typu stojakach stosowanych do wyrastania pieczywa. Maksymalne wykorzystanie pomieszczenia ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się z ich użyciem urządzić funkcjonalną kuchnię także na niewielkiej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla medycyny

Projektując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia też wymogi gabinetów medycznych oraz kosmetycznych. Tu specjalne znaczenie mają regały i stoły umożliwiające sterylne składowanie przyrządów oraz preparatów używanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymogi stawiane względem sprzętu używanego w gabinetach medycznych – pozwalają na utrzymanie higieniczny, są mocne i schludne.