Dla kogo przeznaczony jest parking długoterminowy przy lotnisku?

13 września 2020

Podróż samolotem startującym z odległego lotniska może stać się przyczyną pewnych trudności. Najpoważniejszym jest niewątpliwie sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie znaleźliśmy odpowiednich kursów kolejowych, zwykle musimy dojechać na miejsce swoim autem. Związane jest to jednak z potrzebą zostawienia auta we właściwym miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy bać się mandatu ani wandali. W takich przypadkach trafionym rozwiązaniem będzie na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy się spodziewać?

Zamówienie stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły dla klientów tej usługi są naprawdę nieskomplikowane – stanowisko na parkingu możemy najczęściej zamówić przez internet. W formularzu w serwisie parkingu wystarczy zaznaczyć odpowiedni termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miasta z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, a w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam także transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się z dużymi wydatkami – dzień postoju to bowiem koszt niecałych dwudziestu złotych, ale warto zaznaczyć, iż ceny będą tym niższe, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Parking długoterminowy – czego oczekiwać?

Najistotniejszym z plusów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym jest fakt, że są to obiekty strzeżone – nie powinniśmy więc martwić się bezpieczeństwem naszego samochodu, który poza tym będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują też szereg usług dodatkowych, które na pewno usprawnią zaplanowanie wyjazdu – na przykład wspomniany już transport lub opcję załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu i dopompowania opon. Przed wylotem zwykle będziemy mieli również możliwość zmierzenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się większych kosztów.