Co powinieneś wiedzieć o projektach budowlanych?

9 kwietnia 2019

Projekty budowlane Kraków. Rzetelną pomoc fachowca w tym zakresie uzyskasz na https://joannaklusak.com/oferta/

Trudno znaleźć istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, zaś szczególne trudności wiążą się z załatwieniem wszelkich urzędowych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – a będzie wydane, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien być stworzony przez architekta, a jego zawartość ustalają odpowiednie przepisy. Co zatem musi się w nim znaleźć? Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozkład starszych i wznoszonych obiektów , a także instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte także informacje o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i płocie. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych obiektów, a często także oświadczenia podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W szczególnych sytuacjach konieczne będzie także dodanie wyników badań geologicznych.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż każda budowa powinna odbywać się według strategii ustalonej w owym dokumencie, zaś wszystkie niedopatrzenia mogą stać się przyczyną jej nieodebrania.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]