Catering weselny – ważny element udanego przyjęcia ślubnego

22 kwietnia 2023

Więcej szczegółów o cateringu weselnym.

Przyjęcia okolicznościowe, będące zazwyczaj istotnym wydarzeniem dla członków rodziny, takie jak chrzciny, komunie lub wesela, od wielu już lat przestały być organizowane w domu wyłącznie dla bliskiego kręgu krewnych i znajomych. Współcześnie są to wydarzenia, w których uczestniczy nierzadko blisko sto osób. Ewidentne jest więc to, iż jedna osoba nie ma możliwości samodzielnie zaplanować jadłospisu, a potem naszykować oraz dostarczyć potrawy uczestnikom imprezy, szczególnie, gdy świętowanie przewidziane jest na kilka godzin i toczy się w wynajętej sali. Stąd też daje się zauważyć wysokie zapotrzebowanie na catering weselny.

Czemu opłaca się zamówić catering weselny?

Urządzanie wesela to wielki stres, spowodowany licznymi godzinami straconymi na wybór ozdób sali, wysyłanie zaproszeń , układanie listy gości czy poszukiwanie zespołu, który zapewni oprawę muzyczną. To też konieczność dostarczenia wystarczającej ilości trunków oraz zakąsek podawanych w trakcie przyjęcia, a co kluczowe – przygotowanie gorących dań, które urzekną gości i zbiorą ich wszystkich przy wspólnym stole. na imprezie weselnej musi mieć odpowiednią oprawę. Zaproszeni bowiem oczekują tego, by stoły były pięknie przystrojone i prawidłowo nakryte, potrawy były wyśmienite i widowiskowo skomponowane na talerzach, jak również aby kelnerzy na czas donosiła biesiadnikom następne posiłki. Wysoki stopień organizacji zagwarantują jedynie firmy cateringowe, które zatrudniają zawodowych szefów kuchni, managerów i kelnerów, wprawionych w obsłudze imprez zarówno pod gołym niebem, jak i tych organizowanych w tradycyjnych salach.

Catering weselny – potrawy pasujące do estetyki przyjęcia

Każdy rodzaj przyjęcia okolicznościowego rządzi się własnymi regułami, nie tylko w kwestii atrakcji dla zaproszonych, ale również i oczekiwanych potraw. Firmy cateringowe z reguły mają ułożoną uprzednio listę proponowanych dań głównych, przekąsek i trunków zgodnych z estetyką wesel. Podstawową ofertę można zobaczyć na stronie firmy albo uzyskać tę informację kontaktując się bezpośrednio z jej przedstawicielem. Klient może więc samemu złożyć kartę dań z zaproponowanych dań. Należy jednakże podkreślić, że firmy świadczące usługę cateringu na wesele są też otwarte na nowe pomysły i częstokroć na życzenie klienta są gotowe przyrządzić niecodzienne kompozycje potraw.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]