Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

29 kwietnia 2021

Biuro rachunkowe Katowice - pomoc w zasięgu ręki.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, aby prawidłowo zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy ekspertom od rachunkowości, zyskamy pewność, iż konsekwencją ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi na ogół zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści zdobyli stosowne certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]