Auto do ślubu – wygoda i elegancja

19 października 2018

Niewątpliwie niezwykle ważnym sprawą w życiu każdego człowieka jest zawarcie związku małżeńskiego. Wszystko powinno być w tym dniu perfekcyjnie dopracowane – nic nie może zawieść. Dzień ślubu musi być zawsze dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Istotnym akcentem jego oprawy jest auto, którym oblubieńcy pojadą do ślubu – jest ono odpowiednikiem ekskluzywności.

Samochód do ślubu – tradycyjnie pod kościół

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, by nowożeńcy przebyli drogę na ceremonię samochodem. Wcześniej zapewniał to powóz zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie rumaki. Ale wraz z pojawieniem się techniki wierzchowce ustąpiły miejsca samochodom. Auto do ślubu jest elementem, który winien być podziwiany przez zgromadzonych uczestników uroczystości. Jednak oprócz spodziewanej, godnej oprawy, samochód jest po prostu wygodną metodą dotarcia do celu. Zwłaszcza teraz, kiedy to nie przemieszczamy się już w ramach ograniczonego terenu zamieszkania, ale często przemierzamy przed ślubem wiele kilometrów – wszakże w dzisiejszych czasach droga z urzędu do lokalu weselnego wiedzie zazwyczaj przez studio fotograficzne.

Jaki samochód do ślubu wybrać? Może luksusowy Mercedes?

Na wybór wyśnionego auta mają wpływ moda, a także indywidualne upodobania. Przeważnie ogół nowożeńców preferuje samochody z najnowszej oferty znanych marek, np. Mercedesa. W palecie usług transportowych dedykowanych młodej parze zauważymy zarówno pojazdy z aktualnej oferty salonów, jak i te retro. Nowożeńcy często decydują się nowoczesne limuzyny w dyskretnej, nierzucającej się w oczy czarnym kolorze. Całość musi stanowić idealną harmonię, dlatego ekskluzywne skórzane wnętrza nie są rzadkością. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest również gwarancją powodzenia naszej ceremonii. Dlatego mile widziany jest profesjonalny kierowca, który bez opóźnień dowiezie nas do urzędu, przy czym będzie dyskretny i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.