Sztabka srebra – czy to opłacalna inwestycja?

19 sierpnia 2021

Chcesz zamówić sztabkę srebra? Koniecznie odwiedź ten adres.

Powszechnie uważa się, iż inwestowanie w kruszce jest trafną strategią lokowania oszczędności, która po pewnym czasie zapewnia wymierny profit. Najpopularniejszym dzisiaj metalem inwestycyjnym jest bezspornie złoto, jakkolwiek ostatnio srebro znów cieszy się zainteresowaniem pośród coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z dużym, jak i skromniejszym portfelem, i nie jest już traktowane zaledwie jako metal przemysłowy.

Sztabki srebra – czy to zyskowna lokata?

Złoto pojawia się w naturze 17 razy rzadziej od srebra, trzeba natomiast zaznaczyć, że wartość rynkowa srebra w porównaniu do wartości złota nie manifestuje tej zależności ilościowej i stale jest o wiele niższa. Zakup srebra jest jednak idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną urozmaicić swój portfel, a które nie dysponują kapitału pozwalających na kupno dużych ilości złota. Warto jednakże pamiętać, iż z powodu swoich cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w różnorodnych branżach przemysłu co powoduje, że jego cena jest bardziej wrażliwa na przemiany zachodzące w gospodarce. Można to zresztą zauważyć badając wykres jego ceny z minionych dwóch dekad. Z tej także przyczyny inwestycja oszczędności w srebro obciążona jest wyższym ryzykiem strat, toteż rekomendowana jest inwestorom rozeznanym w aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku metali inwestycyjnych. Można natomiast przypuszczać, iż zapotrzebowanie na srebro stale będzie wyglądało podobnie, a wraz z dynamicznym rozkwitem medycyny, elektroniki i fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, jak również nieprzerwanej popularności srebrnej biżuterii, prawdopodobnie jego wartość będzie z czasem wzrastać.

Sztabki srebra – kupować małe czy duże

Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach występuje w rozmaitych wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż w zależności od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najmniejsze, a zatem także w zasięgu finansowym statystycznego Polaka, to sztabki o ciężarze 50 g i 100 g oraz uncji trojańskiej(31,1 g). Oczywiście, jeżeli zamówimy sztabkę o większej wadze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, należy jednak mieć na uwadze, że nie można podzielić sztabki i w razie chęci jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Zatem jeśli sztabki srebra mają służyć również jako zabezpieczenie finansowe na gorsze dni, należy zdecydować się na kupno sztabek o różnych ciężarach, by mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile faktycznie potrzeba. Można także zainwestować w odpowiednio droższy srebrny combibar, to znaczy złączone sztabki srebra o wadze 1 g dające się łatwo rozłączyć. Minusem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego zakup i sprzedaż obarczone są VAT-em.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]