Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

10 września 2021

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych urządzeń oraz maszyn. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, w związku z tym nie rekomendujemy tej drogi zdobycia środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt ten można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dostosowany do wymagań i potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.