Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

10 maja 2021

Szukasz kantoru wymiany walut? Zajrzyj tu.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z minionego dnia. Następnym i niezwykle ważnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka innych usług lubianych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie czy też takiej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę, a także ogromną autonomię w zarządzaniu pieniędzmi. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski. Aczkolwiek nim zadecydujemy, by powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]