Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

15 czerwca 2022

Jeśli chcesz kupić sztabę złota, skieruj się na ten adres.

Odkładanie pieniędzy na koncie bankowym czy przetrzymywanie ich na lokacie nie jest już tak zyskowne jak parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, że Polacy szukają metod, które pomogą ich finansom przynosić za jakiś czas dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Czy złote sztabki są pewną inwestycją?

Na wstępie warto dobitnie zaznaczyć, iż inwestycja finansów w sztabki złota to inwestycja na lata. Złoto przeważnie nie ulega większym i mniejszym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet destabilizacja polityczna oraz ekonomiczna często zwiększa jego cenę. Owszem, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres od razu można spostrzec, że z czasem ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, w tej chwili jest wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle oraz – w dalszym ciągu na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego między innymi do produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też radia CB) jest częstokroć nieopłacalny, tym samym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w indywidualnych sztabkach i combibary – co kupić?

Słysząc o lokacie finansów w złote sztaby większa część osób momentalnie oszacuje, iż to nie dla nich, przez wysoki koszt. Tymczasem sztabki złota odlewa się w licznych wagach, dlatego praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 5 g. Takie malutkie sztabki są także świetnym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami chętnie decydują się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1000 g. Warto jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie można podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Dlatego wskazane jest kupować złoto w sztabkach o różnej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze sztabki o wadze 1 g.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]