Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

26 sierpnia 2021

Szukasz szczegółowych wiadomości o mass collect? Skieruj się na https://flobo.io/mass-collect/

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie przydatna?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezwykle proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty lub standardowy przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek nierzadko przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect również dla firm rozliczających mniej niż sto faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (mają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego wdrożeniem w firmie, również takiej, która co miesiąc rozlicza mniej niż stu faktur. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]