ABC leasingu ciężarówki

21 sierpnia 2018

Pojazd dostawczy jest dla wielu przedsiębiorstw zwyczajnie niezbędny. Małe firmy mogą mieć z jego kupnem spore problemy – ceny są bowiem naprawdę duże, a to najbardziej odczują firmy korzystające z paru samochodów. Z tego względu biznesmeni często wybierają leasing ciężarówki – za mniejszą niż rata kredytu opłatę mogą tak eksploatować pojazd, a po zakończeniu stosunku cywilno-prawnego po prostu oddać go bankowi. Na czym jednak opiera się to rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy na leasing ciężarówki?

Leasing ciężarówki – dlaczego się opłaca?

Leasing ciężarówki odbywa się według tych samych reguł, co inne typy leasingu. Jego zaletą będzie z pewnością mniej skomplikowana procedura – aby bank przyznał nam leasing ciężarówki, należy złożyć mniejszą ilość papierów niż w przypadku starań o kredyt. Leasing ciężarówki bywa chętnie wybierany przez firmy spedycyjne również ze względu na finanse – pozwala na zmniejszenie płaconych danin państwowych. Istotne okazuje się również to, że po skończeniu umowy, mamy prawo zwrócić ciężarówkę by uzyskać nowy model.

Najlepszy leasing ciężarówki

Leasing ciężarówki okaże się naprawdę opłacalny jedynie wtedy, kiedy wybierzemy ofertę dostosowaną do konkretnych oczekiwań. Jej znalezienie może jednak okazać się źródłem dużych kłopotów – zwłaszcza, iż musimy wiedzieć, że sporo propozycji opłacalnych jest tylko pozornie. Jak je odróżnić? Powinniśmy powierzyć to specjaliście.