W jakim wnętrzu postawić na rolety podgumowane?

7 lipca 2018

W upalne miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie upajaj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, idealnym do odpoczynku. Ten rodzaj rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Plusy rolet podgumowanych

Największym plusem rolet podgumowanych jest to, iż powodują one pełne zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej latem utrzymanie w pokojach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie masz klimatyzacji, to kup ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Nie ma przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna czy salon, to znakomite wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do pozostałych elementów pokoju lub wybierz model w absolutnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich wykorzystania.