Tablice magnetyczne – przydatne do pracy i do zabawy

26 stycznia 2020

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są wypierane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są obecnie na co dzień używane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Atutem takich tablic jest w głównej mierze to, że do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje przy pomocy gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku typowych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy cyklicznie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.