Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

18 września 2020

Stolik kawowy powinien być estetyczny w użytkowaniu i funkcjonalny. Trzeba też mieć na uwadze, iż jest to ciekawy detal wystroju pokoju dziennego. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych modeli stolików. Który jednak będzie najlepszy?

Jak znaleźć właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika powinno się rozważyć kilka czynników. Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze salonu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może ułatwić nam dostosowanie stolika do indywidualnych wymogów.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko dobrze zagospodarować niewielką przestrzeń mieszkania, ale także bez wysiłku podtrzymać w nim czystość. Warto przemyśleć też zakup stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z kolistym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te prostokątne. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Powodzeniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele o kształcie hexagonu można swobodnie zestawiać z większą liczbą modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie, zaleca się ławy bądź stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie trafnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanym z europalet. Nieszablonowym pomysłem jest używanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać wysokości siedziska, to znaczy ok. 50 cm. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku sofy, to dla wygody użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.