Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

30 sierpnia 2018

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To też doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, a innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.