Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

28 listopada 2023

Jeśli chcesz zamówić szutersy, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Projektując aranżację domu, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Zwykle decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli zasłony i firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod różnymi kątami, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się najczęściej na oknach, jednakże wspaniale sprawdzą się również na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora lub kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Plusy shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają też zastosowanie. Dzięki nim można regulować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, aby umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie atrakcyjny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba także podkreślić, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania linek, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]