Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

28 lutego 2021

Problem zanieczyszczenia atmosfery dotarł już do świadomości zwykłego obywatela naszego kraju i rzadko jest banalizowany. Polacy zdają sobie sprawę, iż jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania znacznego stężenia PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób układu oddechowego podatni są w szczególności mieszkańcy większych miejscowości oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak przykładowo Webber, GREE bądź Cado, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co kluczowe, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często mają one również inne dodatkowe funkcje.

Jonizacja oraz wykrywanie CO2 – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, wobec tego bez trudu dostaniemy urządzenie najlepsze do danej objętości mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez ograniczeń daje się przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być powodem licznych chorób czy też reakcji alergicznych, a także groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie zapewnia lepszy sen. Część oczyszczaczy posiada także czujniki wykrywające wysokie stężenie CO2. Używanie oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.