O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

26 sierpnia 2019

Zamów panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste, więc każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś poczekać dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż później mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz zatem zostawić dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]