Nowocześnie i modnie – kolorowe rolety okienne

18 lipca 2018

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne wspominane są w każdym sezonie pośród trendów na nowocześnie i modnie zaaranżowane pomieszczenia. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety – dopasuj je do wystroju mieszkania?

Dobrzy producenci mają w swojej ofercie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych rozmaitych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Dobierz odcień podobny do Twojego pokoju albo postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to beże, szarość, biel i czerń. Zwłaszcza szara barwa jest elegancka i efektowna, a jednocześnie powiększa i wspaniale rozświetla wnętrza.

Rolety okienne – poznaj ich standardowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według proporcji szerokość x wysokość. Firmy produkujące rolety oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do ram okiennych o standardowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, które marzą o roletach, ale posiadają okna w nietradycyjnym rozmiarze, świetnym produktem są rolety okienne robione na wymiar. Jeżeli więc sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego przewężenia rolet.