Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

22 stycznia 2020

Gdy nadchodzą zimowe miesiące często marzymy o tym, żeby ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niemożliwe, bo w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie spełnią swoje zadanie biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to kapitalne rozwiązanie dla loftów, eleganckich hoteli czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, ponieważ spalane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez generowania popiołu, w związku z tym ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najistotniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, żeby zagwarantować mu odpowiednią cyrkulację powietrza, bo spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, szczególnie tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one także nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie wytwarzają tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego walory estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju mieszkania

Spektrum biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem standardowy kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o obłym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem designu wielu modeli są znani i uznani projektanci.