Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

10 stycznia 2021

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, koniecznie odwiedź tę stronę.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu można je dopasować do wystroju domu, gdyż kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna jak linie papilarne, jako że nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im regularne formy, m.in. piramidy czy też kuli.

Lampy solne – dzięki nim łatwiej się odstresujesz

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest subtelne i uspokajające, stąd poleca się kupienie ich osobom, którym dokucza brak snu albo stres, ponieważ przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]