Kilka pomysłów na zastosowanie tablic tekstylnych

16 marca 2020

W różnych pomieszczeniach każdego dnia spotyka się tablice korkowe. Używamy ich nie tylko w domu, ale też w biurach, szkołach czy urzędach. Szeroką popularność zdobyły głównie walorom praktycznym. Korek to surowiec, w który zwykle możemy wielokrotnie wbijać pinezki lub szpilki, a ten nie traci swoich cech przez długi okres czasu. To dlatego wykonane z korka tablice są niezmiernie funkcjonalne i wyśmienicie sprawdzają się nawet w warunkach wzmożonego użytkowania. Zainteresowanie tego rodzaju produktami w dużej mierze jest następstwem także tego iż są niedrogie – za przeciętnej wielkości tablicę wydamy w przybliżeniu 50 PLN. Co ważne, te zalety tablic korkowych idą w parze z ich sporą estetyką – pod tym względem wyjątkowo dobrze wypadają tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – czemu warto ją zamówić?

Tablice tekstylne to nic innego, jak tablice korkowe pokryte warstwą tkaniny. Najważniejszym plusem tego konceptu jest podwyższenie estetyki tablicy. Jeżeli z dowolnych przyczyn nie odpowiada nam surowy korek, zapewne idealne dla nas będą tablice tekstylne. Zamówimy je w dużej palecie barw, zatem bez trudu znajdziemy wzór dobrany do aranżacji danego wnętrza. W asortymencie wytwórców są tablice tekstylne wyróżniające się nie tylko zabarwieniem zastosowanej tkaniny, ale także obramowania. Kupić można między innymi modele z ramą aluminiową, drewnianą i z płyty MDF (w najrozmaitszych barwach, a także warianty imitujące surowe drewno).

Tablice tekstylne mogą służyć jako element wystroju domu

Głównym zastosowaniem tablic tekstylnych jest zawieszanie rozmaitego typu informacji, które są nam aktualnie pomocne. Jednakże wykorzystanie tablic tekstylnych na tym się nie zamyka. Z uwagi na elegancki design, są one wykorzystywane jako element wystroju mieszkania. Wspaniale nadają się do prezentacji zdjęć czy też otrzymanych pocztówek z wakacji. Dodatkowo można przypiąć do nich także inne rzeczy, na przykład kolczyki.