Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

17 czerwca 2019

Społeczeństwo stopniowo zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, dym tytoniowy, roztocza czy bakterie i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne i proste w użyciu.