Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

6 lutego 2019

Podczas aranżowania wnętrz jesteśmy postawieni przed wyborem: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy zdarzają się przypadki, gdy te elementy – rolety dzień noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz zgodnie z tą koncepcją. Rolety – dzień i noc bądź klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: salonie, dziecięcym pokoju czy kobiecej sypialni, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze jasnoszarym, kremowym bądź białym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w mocniejszej barwie. Uatrakcyjni to pokój i będzie kontrastem lub dopełnieniem do znajdujących się tam dywanu, mebli, poduszek i innych drobiazgów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań odkryliśmy również mnóstwo pomysłów na zgranie rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. bieli, beżu, brązie, szarości). Inna propozycja to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym wzór zasłony dobierz pasujący do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia inspiracja polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na aranżację wnętrza. Odważysz się sprawdzić ten modny duet w swoim domu?