Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

18 lutego 2021

Znajdź szatersy na https://skyshutters.pl.

Urządzając wnętrza, rzadko przeznacza się wiele czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice ozdobne typu shutters

Głównym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, dzięki czemu można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się z reguły na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzają się także na drzwiach oraz w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością widział je na ekranie telewizora czy w kinie, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Czy warto postawić na okiennice dekoracyjne typu shutters?

Prócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one także zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: w gorące dni uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, przez co zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba również uwydatnić, że kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez stosowania sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci czy właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby wplątać się wystające linki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]