Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

16 grudnia 2022

Jesteś zainteresowany pełną ofertą kursu gotowania? Nie czekaj! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/.

Własnoręczne przygotowanie potraw w domowym zaciszu ma wiele zalet. Główną z nich jest głównie zmniejszenie wydatków – spożywanie potraw w domu jest na ogół zdecydowanie tańsze niż codzienne korzystanie z oferty restauracji. Duma będąca następstwem ugotowania dania osobiście nie jest też bez znaczenia – szczególnie, gdy możemy poczęstować nim domowników lub przyjaciół. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, iż pichcąc samemu jesteśmy świadomi tego, co kładziemy na nasze talerze, co okazuje się wyjątkowo ważne dla osób pozostających na diecie albo eliminujących z menu niektóre składniki – np. gluten, węglowodany bądź produkty odzwierzęce. Wymaga to jednakże konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe ma. Na szczęście można nauczyć się ich w trakcie kursów gotowania.

Kurs gotowania – do kogo jest adresowany?

Oferty podmiotów organizujących szkolenia kulinarne obejmują rozmaite kursy – zarówno te skierowane do osób zaczynających przygodę zawodową w gastronomii, jak i tych, które nie posiadają doświadczenia w kuchni. Możliwości jest rzeczywiście dużo – od kursów dla dzieci, poprzez te przygotowane dla kulinarnych hobbystów, aż po tematyczne warsztaty (m.in. food pairing, kuchnia włoska). Aby kurs gotowania dał oczekiwane efekty, niezmiernie ważne jest to, żeby był prowadzony przez eksperta. Zatem przed opłaceniem warsztatów powinno się sprawdzić, kim jest osoba prowadząca zajęcia – które szkoły kończyła, w jakich lokalach gastronomicznych pracowała, a także czy zdobyła jakieś branżowe wyróżnienia.

Kursy gotowania – co na nich opanujemy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jaką wiedzę zyskamy. Na warsztatach przewidzianych dla dzieci podejmowane są najprostsze zagadnienia, zaś kwintesencją kursu nie jest uzyskanie konkretnych umiejętności, a wzbudzenie w nich kulinarnej fantazji i pasji. Kursy dla dojrzałych pasjonatów gotowania to z kolei okazja do treningu najważniejszych kulinarnych umiejętności, jak np. techniki krojenia, różne metody obróbki termicznej składników czy sztuka prezentacji potraw.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]