Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

19 października 2020

Warsztaty kulinarne dla dzieci - sprawdź informacje o ofercie na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – wybierać i podawać składniki bądź dekorować ciastka. Pragniesz podsycić fascynację Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci uczą się samodzielności oraz kształtują swoją pomysłowość i co jest niezmiernie ważne – nabywają przydatne umiejętności. A równocześnie kapitalnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, komponowanie ciekawych smaków i nauka nieskomplikowanych przepisów – całość powoduje, iż maluchy z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują także rodzice, w związku z tym jest to świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny. W trakcie kursu dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – ugotować apetyczny makaron na słodko bądź słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, ozdobionej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują również pyszny deser – mus z mascarpone oraz lodami. Nauka połączona z zabawą to świetna metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ukochanych dań niesie dzieciakom moc satysfakcji. Nawet najbardziej nieposłuszne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do dekorowania deseru czy pieczenia znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]