Korzyści ze spożywania soku z kiszonej kapusty i z buraków

28 kwietnia 2023

Dowiedz się więcej o soku z kiszonych buraków na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie zapomnienia znowu wróciły na polskie stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają także nowe, dotychczas mniej popularne warzywa i owoce. Mówiąc o leczniczych zaletach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć też o napojach takich jak kefir, kombucza czy różnego typu zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają łatwo i błyskawicznie dostarczyć naszemu ciału substancje niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Jakie składniki dostarcza sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę substancji oddziałujących pozytywnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kiszonek to również świetne źródło witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy E i K, a także duże stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu warto pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia działalność układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność lub wrzody żołądka. Stanowią one również tarcze ochronną podczas kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]