Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

20 listopada 2022

Uzyskaj więcej informacji o Nespresso kapsułki.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Firenze, Trieste i Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, czekolady czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Chocolate oraz Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 kapsułek z kawą. Jednak dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]