Jak pozycjonować – nienaturalne linki przychodzące

3 grudnia 2018

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym powodem, przez który na portal internetowy może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych konsekwencji?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie ogromnej ilości odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Łamią one normy naturalnego linkowania ustalone przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją portalu w wynikach wyszukiwania. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów marketingowych najeżonych licznymi odnośnikami. Szerzy się także zjawisko wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 50 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że gdy na stronę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o reaktywowanie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie daje pełnego powodzenia. Jeśli pragniemy zwiększyć szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – wyślijmy zapytanie do doświadczonej firmy pozycjonującej. Fachowcy automatycznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.