Czy warto czytać blogi o zdrowiu i zdrowym stylu życia?

15 września 2022

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Strona o zdrowiu znajduje się tutaj.

W internecie da się bardzo prosto wyszukać informacje o każdej sferze życia. Internauci mają w szczególności słabość do odpytywania Google o sprawy zdrowotne, często nawet poprzedzając decyzję o wizycie u specjalisty dniami myszkowania w sieci w celu odszukania na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Ale czy to właściwy sposób stosowania wiedzy zamieszczanej na portalach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowym stylu życia nie może być alternatywą dla specjalistycznej konsultacji medycznej

W gąszczu treści o zdrowiu, prawidłowym żywieniu i zabiegach estetycznych udostępnianych online znajdzie się sporo wiarygodnych artykułów przygotowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych taką tematyką i od lat pracujących w zawodach powiązanych z medycyną. Jednakże korzystanie z informacji umieszczanych na stronach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na uznaniu ich jako alternatywy dla indywidualnej porady lekarskiej. Strona o zdrowiu oraz urodzie, o ile dostarcza wiarygodnych informacji, może jednakowoż być pożytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie naszej służby zdrowia. Artykuł przedstawiający symptomy poprzedzające jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście. Z kolei poznanie w sieci drobiazgowego opisu operacji wytłumaczonej nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą planowanego zabiegu i obniżyć stres z nim związany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl