Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

14 czerwca 2020

Relaks na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży popularna w Polsce od ponad stu lat i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń niż pływanie, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów nieosiągalnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak cudowne widoki. Rafting Dunajcem to świetna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting na Dunajcu to też świetna alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa bogata w wiele przeszkód i zakoli dostarczy wielu niezapomnianych emocji.