Wirtualny spacer czyli promocja firmy w Mapach Google

20 czerwca 2020

Promocja firmy w Mapach Google to obecnie jeden z najistotniejszych punktów reklamy marki w internecie. Dzięki niej będziemy widoczni dla internautów wyszukujących określonej usługi w danej lokalizacji i umożliwia to zdobycie wielu klientów. Istnieje świetna metoda, aby pośród sporej ilości podobnych przedsiębiorstw w naszym mieście zaznaczyć swoją obecność na Mapach Google i wyprzedzić konkurentów. Jednak czym jest wirtualny spacer Google Maps? Jak sprawia, że promocja firmy w Mapach Google jest jeszcze bardziej skuteczna? Czy należy się na niego zdecydować? Odpowiedzi prezentujemy w niniejszym artykule.

Na czym polega promocja firmy w Mapach Google?

Promocja firmy w Mapach Google polega na uzupełnieniu swojej wizytówki w Google Moja Firma i zaznaczeniu swojej obecności się na mapie w danym mieście. Od tego momentu będziemy oznaczeni na mapie Google symbolem pinezki i widoczni dla użytkowników, którzy poszukują konkretnych marek, usług bądź firm. Jednakże sama widoczność w tym miejscu może być niewystarczająca, aby prześcignąć konkurencyjne marki i zdobyć klienta. Aby promocja firmy w Mapach Google była efektywna, warto wykonać kilka dodatkowych kroków, które pomogą nam lepiej się reklamować. Bezsprzecznie należy do nich uzupełnienie w wizytówce GMF dodanie estetycznych fotografii, wszelkich aktualnych danych, adresu www naszej strony internetowej oraz stosownego opisu firmy. Istnieje też inna doskonała metoda na promocję naszej firmy w Google Maps, która wyróżni nas z tłumu wielu marek, ponieważ nadal niewiele podmiotów ją używa. Jest to wirtualny spacer po naszej firmie, który można wstawić obok tradycyjnych zdjęć w wizytówce na mapach Google.

Promocja firmy w Mapach Google poprzez wirtualny spacer VR

Wirtualny spacer po firmie to spacer analogiczny do Google Street View, ale prezentujący nasze biuro lub nieruchomość. Za pośrednictwem wirtualnego spaceru możemy chodzić po korytarzach i rozglądać się po pomieszczeniach. Taki spacer możemy również odbywać na różnorodnych urządzeniach np. telefonach komórkowych czy też w okularach VR. Umożliwia to potencjalnemu klientowi szybkie i wygodne sprawdzenie “każdego kąta” naszej firmy. Choć technika ta jest prosta do wykonania, jest niesamowicie efektowna i przykuwa uwagę wielu użytkowników. Nadal jednak mało firm postanawia ją zastosować, pomimo tego, że wirtualny spacer Google ma wiele atutów i jest skuteczną metodą na udaną promocję firmy w Mapach Google oraz zdystansowanie konkurencyjnych firm w naszej lokalizacji. Powinno się uzupełnić wizytówkę na Mapach Google o taki spacer, gdyż sama wyszukiwarka faworyzuje wizytówki, które posiadają profesjonalne i wysokojakościowe fotografie czy wirtualne spacery. Również klienci, mając możliwość zwiedzenia naszej firmy, restauracji czy gabinetu medycznego, częściej dadzą się przekonać do skorzystania z naszej oferty. Raz wyłożone fundusze na wykonanie takiego spaceru będą procentowały przez kolejne lata bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Lokalizacja:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]