Panoramy 360 stopni na Facebooku coraz popularniejsze. Dlaczego?

5 listopada 2020

Zdjęcia panoramiczne w Google. Skieruj się tu, aby skorzystać z doświadczenia specjalistów.

Panoramy sferyczne to niezmiernie popularna i nowoczesna forma prezentowania wnętrz lokali gastronomicznych i zakładów pracy. Zazwyczaj widzimy je przeglądając wizytówki Google Moja Firma lub Google Street View, ale również napotykamy je na najsłynniejszym serwisie społecznościowym – na Facebooku. Pozwala on na dodanie na profilu firmy takiego panoramicznego zdjęcia. Jak zatem możesz wykorzystać zdjęcia 360 stopni do promowania Twojej firmy na Facebooku? Zalecenia prezentujemy w dalszej części tekstu.

Czym są zdjęcia 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni to panorama sferyczna, na które możemy patrzeć pod każdym kątem. Swobodne przesuwanie fotografii daje wrażenie rzeczywistej obecności w oglądanym miejscu. Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooku pozwalają na obejrzenie nieruchomości, budynku lub lokalu poprzez opcję wyboru kierunku, w którym spoglądamy. Fotografie tego typu wykonuje się z pomocą specjalnej aplikacji i aparatów. Dla odbiorców jedyne co różni je od zwykłych zdjęć cyfrowych to sposobność kliknięcia na takie zdjęcie, a następnie obrócenia go w wybranym kierunku.

Panoramy 360 stopni – reklamuj swój biznes na Facebooku

Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooka to wspaniały sposób na reklamę własnego biznesu bądź firmy. Panoramy 360 stopni dają znaczne możliwości prezentacji wnętrza lokalu usługowego, hotelu albo biura. Taka forma fotografii jest znacznie bardziej atrakcyjna i pomaga wnikliwie poznać konkretne miejscem. Umieszczenie sferycznych zdjęć panoramicznych na Facebooku będzie mieć pozytywny wpływ na nasz wizerunek naszej firmy przez klienta oraz zwiększy jego zaufanie do oferowanych przez nas usług, co zaprocentuje znacznie wyższym prawdopodobieństwem, iż z nich skorzysta.

Panoramy sferyczne warto udostępnić na Facebooku szczególnie gdy prowadzimy działalność, która opiera się na odpowiednio wyposażonych wnętrzach (jak przykładowo hotel bądź sale konferencyjne), ale również jeśli pragniemy przybliżyć naszym klientom biuro, w którym funkcjonujemy czy też zachęcić potencjalnych pracowników, by skorzystali z naszej oferty rekrutacyjnej.

Wykonanie zdjęć 360 stopni zleć specjaliście!

Stworzenie sferycznego zdjęcia panoramicznego, aczkolwiek w teorii można opracować na własną rękę, jednak do celów marketingowych wskazane jest zatrudnić wykwalifikowanego fotografa zajmującego się zawodowo tematyką interaktywnych zdjęć. Czemu to najlepsza opcja? Zlecenie tego zadania wykwalifikowanemu fotografowi daje gwarancję przygotowania najlepszej jakości fotografii, które na domiar tego będą bardziej interesujące dla widza. Sama usługa nie jest też droga czy trudno dostępna. Na stronie Google Moja firma — Street View znajdziemy listę fotografów zalecanych przez Google do wykonania panoram sferycznych. W katalogu tym wymienieni są wyłącznie Ci fotografowie, którzy spełnili wysokie wymagania jakościowe Google oraz opublikowali określoną liczbę poprawnych zdjęć 360 stopni.

Lokalizacja:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]