Gadżety i odzież reklamowa mogą być ekologiczne!

12 stycznia 2021

W ciągu ostatnich lat kwestia ochrony środowiska przeobraziła się w jedną z przewodnich spraw, omawianych arenie międzynarodowej. Potrzeba zmiany naszego zachowania dotyczącego racjonalnego stosowania surowców, krok po kroku przenika do każdego aspektu życia, również do świata promocji. Dzisiaj zarówno duże koncerny, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, dokładają starań, by być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one oznajmić światu w różnorodny sposób, m.in. poprzez zastosowanie w działaniach promocyjnych eko gadżetów.

Ekologiczne gadżety promocyjne – z tekstyliów naturalnych i nie tylko

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tekstyliów, które są przydatne i których osoba obdarowana nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, iż ich stosowanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Za ekologiczne gadżety reklamowe uważa się też te produkty, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Mimo, że to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie wytwarzają się niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty i saszetki

Można sądzić, że w ofercie hurtowni rzadko natrafia się duży wybór ekologicznych gadżetów. To nieprawda! Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest ogromny – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny, w przeróżnych krojach (męskich, damskich i dziecięcych), jak również w szeregu kolorów. Grafiki reklamowe umieszczane są na bawełnianych oraz jutowych torbach, dostępnych nie tylko w formie klasycznych toreb zakupowych, ale również m.in. plecaków-worków. Inne rozpowszechnione gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru albo z bambusa, ekologiczne puszki z biodegradowalnego PLA, saszetki, jak również papierowe pojemniki na napoje.