Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

29 września 2023

Skitury - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Gros turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla obytych w górach osób

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych sztampowym wypoczynkiem w góralskim domku i okazjonalnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, jednak niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów oraz nart.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są bezspornie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]